Ciemna liczba - Arne Dahl

Autor: Arne Dahl

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2014-03-05
W powieści "Ciemna liczba" Drużyna A - specjalna jednostka policyjna do spraw przestępczości międzynarodowej - będzie musiała rozwiązać zagadkę zaginięcia czternastoletniej Emily. Dziewczynka znika na początku lata w lasach Angermanland w północnej Szwecji. Kerstin Holm ze sztokholmskiej Drużyny A ma niewiele tropów. Wie, że na tym terenie widziano tajemnicze samochody na numerach rejestracyjnych z jednego z krajów nadbałtyckich, a w okolicy mieszka trzech skazanych wcześniej pedofilów. Sprawa dodatkowo się komplikuje, gdy znaleziony zostaje martwy mężczyzna z poderżniętym gardłem. Do dokonania zbrodni posłużyła struna fortepianu. Wkrótce w Sztokholmie odkryte zostaje drugie ciało z taką samą raną. Ślady prowadzą do Internetu, w sam środek dramatycznej walki dobra ze złem, w której młoda Emily odgrywa szczególną rolę.

Arne Dahl - pseudonim Jana Arnalda (ur. 1963), pisarza, krytyka, literaturoznawcy. Arnald pracuje dla Akademii Szwedzkiej, przyznającej co roku literacką nagrodę Nobla. Jest również redaktorem czasopisma "Aiolos" oraz autorem recenzji publikowanych w dzienniku "Dagens Nyheter". Pisane przez niego powieści zostały docenione zarówno w Szwecji, jak i za granicą. Dużą popularność przyniosła mu seria książek o Drużynie A - jednostce policji specjalizującej się w walce z przestępstwami o zasięgu międzynarodowym. "Ciemna liczba" to siódmy tom bestsellerowego cyklu.

Książka "Ciemna liczba"
Arne Dahl