CHORY NA MIŁOŚĆ - FRANK TALLIS

Format: 20,0 x 13,5 x 0,0
Oprawa: broszurowa
Data wydania: 2006
Jest to napisana z polotem i erudycją rozprawa udowadniająca, że stan zakochania nosi wszelkie znamiona i kliniczne symptomy nie jednej, lecz wielu chorób psychicznych. Teza ta służy autorowi (praktykującemu psychologowi klinicznemu) jako pretekst do odbycia wraz z czytelnikami fascynującej podróży przez wieki, kontynenty i kultury. Przy każdej okazji, analizując kolejne elementy i konsekwencje stanów zakochania, Tallis podaje najnowsze odkrycia i badania z dziedzin neurologii, psychiatrii, psychologii i farmakologii, kompetentnie odpowiadając m.in. na pytania: "Dlaczego czujemy to, co czujemy? Dlaczego ktoś wydaje nam się piękny, a inny nie?". Frank Tallis jest przy tym świetnym gawędziarzem i tak umiejętnie przekazuje swoją wiedzę, że czytelnik nawet nie wie, jak wiele podczas tej lektury się uczy.

Książka "CHORY NA MIŁOŚĆ"
FRANK TALLIS