Chorwacja Przewodnik historyczny - Koper Sławomir

EAN: 9788311120891
Oprawa: Miękka
Data wydania: 2011
To pierwsza na polskim rynku wydawniczym książka zapoznająca czytelnika z dziejami ziem chorwackich. Nie jest to klasyczny przewodnik, to zbiór szkiców historycznych, poświęconych poszczególnym punktom na turystycznej mapie tego kraju.
Autor przedstawia największe atrakcje Chorwacji poprzez ich historię, kulturę i dzień dzisiejszy. Nie mogło oczywiście zabraknąć stolicy kraju, Puli, Zadaru, Splitu, Hvaru i Dubrownika. Ale również fantastycznych miejsc krajobrazowych jak Plitvickie Jeziora, wodospady Krka czy wyspa Rab. W kolejnych rozdziałach poznajemy historię Greków, Rzymian i Habsburgów na wybrzeżu Adriatyku, ale również Jugosławię Józefa Broz Tito i krwawą wojnę z lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia. Autor swobodnie miesza wątki, odległe dzieje sąsiadują z dniem dzisiejszym, pojawiają się również polskie akcenty. A lekka i przejrzysta narracja tylko powiększa atrakcyjność tej pozycji.
To obowiązkowa lektura dla polskiego turysty w Chorwacji, który chciałby dowiedzieć się czegoś więcej o tym pięknym kraju.

Książka "Chorwacja Przewodnik historyczny"
Koper Sławomir