Chłopak z Birmy - Biyi Bandele

EAN: 9788375101805
Oprawa: oprawa twarda
Data wydania: 2009
Zima roku 1944. Przed paroma miesiącami w rodzinnym afrykańskim miasteczku Ali Banan uczył się fachu kowala. Teraz z karabinem przemierza Birmę. Jest żołnierzem armii brytyjskiej. Ma czternaście lat. Jego drużyna operuje w dżungli, daleko za linią frontu - na zdradzieckim terytorium, w którym równie łatwo o kulę japońskiego snajpera jak o chorobę. Walczący na obcym kontynencie półżywi z wyczerpania afrykańscy żołnierze nie tracą jednak ducha. To powieść o ludziach, którzy stworzyli legendę czinditów: walczącej w Indiach wielonarodowej brytyjskiej formacji specjalnej. Na żywy opis jej straszliwych zmagań składają się szaleństwo, poświęcenie i czarny humor. A także wzruszająca historia chłopaka, który przeżył to wszystko, by stać się mężczyzną.

Książka "Chłopak z Birmy"
Biyi Bandele