Chleb i wino. Jadać zdrowo z Biblią - Walther-Jorg Langbein

Autor: Walther-Jorg Langbein

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
Data wydania: 2010-01-22
To zdumiewające, jak wiele Biblia mówi nam na temat odżywiania. Jeszcze bardziej zdumiewające jest to, że zdecydowana większość zawartych tam przestróg i zaleceń kulinarnych znajduje swoje potwierdzenie we współczesnej wiedzy biomedycznej. Znany niemiecki biblista zabiera nas w niezwykłą podróż po Starym i Nowym Testamencie i pokazuje, jak łatwo jest wrócić do pradawnego sposobu odżywiania, który pozwala uniknąć niedoboru rozmaitych składników w organizmie i coraz groźniejszych chorób cywilizacyjnych.

W książce tej znajdziesz wiele przepisów potraw, a także cennych wskazówek żywieniowych:
- Jak stosować zrównoważoną dietę zawierającą wszystkie niezbędne witaminy i pierwiastki śladowe?
- Jak zapobiegać chorobom cywilizacyjnym?
- Jak uzyskać i zachować prawidłową wagę ciała?
- Jak zgodnie z biblijną dietą korzystać z przyjemności, na przykład z picia wina?

Książka "Chleb i wino. Jadać zdrowo z Biblią"
Walther-Jorg Langbein