Calico Joe - John Grisham

Autor: John Grisham

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2013-07-31
"Calico Joe" to poruszająca opowieść o dzieciństwie, rodzinnych więzach, konflikcie, winie i przebaczeniu. W roku 1973 jedenastoletni wówczas Paul Tracey był naocznym świadkiem nieczystego zagrania, na które pozwolił sobie podczas meczu jego ojciec. Warren, miotacz drużyny baseballowej New York Mets, trwale okaleczył gwiazdę drużyny Cubs, Joe'go Castle, z rozmysłem ciskając mu piłką w głowę. Mija trzydzieści lat od tamtych wydarzeń. Paul dowiaduje się, że jego ojciec umiera na raka. Powracają wspomnienia tragedii sprzed ponad ćwierć wieku. Paul uznaje, że to ostatni moment, by ustalić, co się tak naprawdę stało na stadionie baseballowym w pamiętnym 1973 roku. Chcąc skonfrontować winowajcę z jego ofiarą, zabiera chorego ojca do Calico Rock w Arkansas, gdzie mieszka Joe Castle. Wóz albo przewóz - podadzą sobie po latach ręce albo nie.

Książka "Calico Joe"
John Grisham