Budzimy do życia - praca zbiorowa

Budzimy do życia

Autor: praca zbiorowa

Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2014-10-17
22 marca 2014 r. w podziemiach pokamedulskiego kościoła na warszawskich Bielanach odbył się charytatywny koncert "Budzimy do życia" zorganizowany przez Fundację Ewy Błaszczyk "Akogo?". Koncert był wyrazem wdzięczności dla tych wszystkich osób czy organizacji i firm, dzięki którym powstała Klinika Budzik - zajmująca się wybudzaniem dzieci ze śpiączki. Na scenie pojawiły się prawdziwe gwiazdy: Kayah, Anna Dymna, Krystyna Janda, Maciej i Jerzy Stuhrowie, Stanisław Sojka, Jacek Cygan, Andrzej Poniedzielski.

Płyta DVD jest zapisem tego niezwykłego wydarzenia. Oprócz występów artystów widzowie mogą zobaczyć też poruszające rozmowy z wybudzonymi ze śpiączki dziećmi i ich rodzicami oraz z doktorem Pawłem Rudziński, kardiochirurgiem z Krakowa, który także ma za sobą doświadczenie śpiączki. Dziś przekonuje swoich kolegów po fachu, by się nie poddawali w walce o swoich pacjentów.

Całkowity dochód ze sprzedaży płyty przeznaczony jest na cele statutowe fundacji "Akogo?".

Nie byłoby Budzika bez ofiarności i wielkiej energii ludzi, którzy chcą POMÓC. Dzieci wracają do życia - ale również ich bliscy. To wrócone życie nagle jest więcej warte... Idąc za wieszczem, "ten tylko się dowie, kto cię stracił". Dziękuję z głębi serca i umysłu.
Ewa Błaszczyk

Każdy dźwięk, jaki spotkamy na swej drodze, poświęcony Fundacji Ewy Błaszczyk "Akogo?", jest wart zapamiętania i przytulenia go do siebie, do końca świata i jeden dzień dłużej. A w przypadku tych dźwięków dodatkowo pomożemy Ewie w tworzeniu jej niesamowitego dzieła.
Jerzy Owsiak

Książka "Budzimy do życia"
praca zbiorowa