Bryłki dla każdego. Spróbuj i Ty - Piotr Pawlikowski

Autor: Piotr Pawlikowski

Wydawnictwo: Nowik
Data wydania: 2011-02-16
Gdzie kupić tani podręcznik?
podręcznik
podręcznik
Podręcznik w Twoim domu w ciągu 48h
Zapraszamy na kolejny spacer po Krainie Wielościanów
Książka jest kolejną, po W krainie wielościanów. Zrób sobie bryłkę, wyprawą do świata wielościanów. Tym razem zaprezentowanych jest ponad 20 wielościanów, których ścianami są trójkąty równoboczne i kwadraty. Niektóre są dobrze znane, ich własności poznaje się w szkole. O innych zapewne nie każdy słyszał. Wykonanie ich modeli umożliwiają zamieszczone w książce kartonowe siatki . Wystarczy je wyciąć, pozaginać wzdłuż linii i skleić. Przy odrobinie staranności i cierpliwości każdy może osiągnąć sukces. Tym z Czytelników, którzy nie chcą wycinać siatek zamieszczonych w książce oferujemy możliwość zakupu na stronie Wydawnictwa osobnej publikacji z samymi schematami.

Piotr Pawlikowski jest dyplomowanym nauczycielem matematyki w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kluczborku a jednocześnie pełni funkcję doradcy metodycznego matematyki. Jest członkiem Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki.

Podręcznik "Bryłki dla każdego. Spróbuj i Ty"
Piotr Pawlikowski