Branża elektryka i elektronika. Podstawy elektroniki. Podręcznik. Nauczanie zawodowe - szkoła ponadgimnazjalna - praca zbiorowa

Branża elektryka i elektronika. Podstawy elektroniki. Podręcznik. Nauczanie zawodowe - szkoła ponadgimnazjalna

4.00 Oceń książkę!

Autor: praca zbiorowa

Wydawnictwo: Rea
ISBN: 9788371416149
EAN:
Format: 170x235
Oprawa: miękka
Stron: 352
Data wydania: 2006-02-17
Gdzie kupić tanią książkę?
książka
53.50
Książka w Twoim domu w ciągu 48h
Podręcznik jest przeznaczony dla zasadniczych szkół zawodowych, kształcących w zawodzie monter elektronik, techników kształcących w zawodzie technik elektronik oraz liceów profilowanych o profilu elektronicznym. Książka stanowi również cenną pomoc dla inżynierów i kadry technicznej firm, zajmujących się produkcją urządzeń elektronicznych, ich sprzedażą i serwisem.

Podstawy elektroniki obejmują zagadnienia dotyczące podstawowych pojęć z zakresu elektroniki, praw fizyki, charakterystyki podzespołów i układów stosowanych w elektronice i elektrotechnice, ze szczególnym uwzględnieniem wielkości fizycznych i mikroprocesorowych oraz układów automatyki i pomiarów. Szczególną zaletą podręcznika jest wprowadzenie, po każdym rozdziale, krótkiego streszczenia w języku angielskim, co pozwala uczniom na rozumienie anglojęzycznej terminologii oraz utrwalenie specjalistycznych umiejętności językowych.

Podręcznik ma nowoczesną szatę graficzną, ułatwiającą przyswajanie prezentowanych treści programowych. Zawiera liczne, kolorowe ilustracje, rysunki, wykresy i tabele. Przy opracowaniu książki autorzy (inżynierowie i nauczyciele) korzystali ze swoich profesjonalnych i dydaktycznych doświadczeń.

Książka "Branża elektryka i elektronika. Podstawy elektroniki. Podręcznik. Nauczanie zawodowe - szkoła ponadgimnazjalna"
praca zbiorowa