Branża elektryka i elektronika. Elektrotechnika z automatyką. Podręcznik. Nauczanie zawodowe - szkoła ponadgimnazjalna - Grzegorz Płoszajski; Witold Jabłoński

Branża elektryka i elektronika. Elektrotechnika z automatyką. Podręcznik. Nauczanie zawodowe - szkoła ponadgimnazjalna

4.00 Oceń książkę!

Autor: Grzegorz Płoszajski; Witold Jabłoński

Wydawnictwo: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
ISBN: 8302063827
EAN:
Format: 165x240
Oprawa: miękka
Stron: 403
Data wydania: 2012-07-15
Gdzie kupić tanią książkę?
książka
35.99
Książka w Twoim domu w ciągu 48h
Podręcznik jest przeznaczony dla uczniów technikum chemicznego, mechanicznego, budowlanego. Jego ideą jest wskazanie uczniowi, który nie zdobywa kwalifikacji elektryka, zasad prawidłowej i bezpiecznej eksploatacji urządzeń elektrycznych spotykanych w jego zawodzie. Polecamy go również uczniom liceów profilowanych o profilach: elektronicznym i elektrotechnicznym oraz słuchaczom szkół policealnych. W części dotyczącej elektrotechniki wiadomości praktyczne są poprzedzone ogólnymi wiadomościami teoretycznymi z podstaw elektrotechniki i elektroniki, niezbędnymi do zrozumienia działania omawianych urządzeń.

Opisano również metody wytwarzania i dystrybucji energii elektrycznej oraz wyeksponowano zagadnienia dotyczące obsługi najczęściej spotykanych urządzeń elektrycznych, a także doboru podstawowych elementów napędu i instalacji. Uzupełnieniem są podstawowe pojęcia z zakresu automatyki, klasyfikacja urządzeń automatycznej regulacji, elementy regulatorów przemysłowych oraz zastosowanie komputerów w automatyce.

Książka "Branża elektryka i elektronika. Elektrotechnika z automatyką. Podręcznik. Nauczanie zawodowe - szkoła ponadgimnazjalna"
Grzegorz Płoszajski; Witold Jabłoński