Bracia Lwie Serce - Astrid Lindgren

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
ISBN: 9788310120229
Data wydania: 2011-03-01
Niezwykła, wzruszająca książka o męstwie, poświęceniu, pokonywaniu własnych słabości, odpowiedzialności i dorastaniu. Szukająca odpowiedzi na dziecięce pytania o sprawy ostateczne.

Bracia Lwie Serce to baśniowa powieść przygodowa, historia dwóch braci: nieuleczalnie chorego dziewięcioletniego Karola oraz trzynastoletniego Jonatana. Starszy opiekuje się chorowitym Sucharkiem, pociesza brata opowieściami o fantastycznej krainie Nangijali, do której trafia się po śmierci. Los sprawia, że dostaje się do niej pierwszy, ratując Karola z pożaru domu. Za bohaterski czyn zostaje nazwany Lwim Sercem. Pewnego dnia trafia do Nangijali także Karol i razem z bratem przeżywa tam mnóstwo niezwykłych przygód. Chłopcy przyłączają się do walki z okrutnym władcą Tengilem, który terroryzuje poddanych. Bracia Lwie Serce bohatersko i z poświęceniem walczą o wolność. A z czasem dostają się do następnej krainy - wspaniałej i jeszcze piękniejszej Nangilimy.

Książka "Bracia Lwie Serce"
Astrid Lindgren