Błękitna lista - Wolfgang Schorlau

EAN: 9788375080056
Oprawa: oprawa broszurowa
Data wydania: 2007
Kiedy nadkomisarz Georg Dengler zdaje sobie sprawę, że Federalny Urząd Kryminalny usiłuje z mało znaczącego terrorysty zrobić kozła ofiarnego, składa skargę, a wkrótce potem ostentacyjnie odchodzi z policji, aby odtąd wieść żywot prywatnego detektywa śledzącego niewierne żony. Nieoczekiwanie trafia się mu jednak ciekawe zlecenie - ma wyjaśnić zagadkę katastrofy lotniczej linii Lauda Air, która wydarzyła się dwanaście lat temu. Rzekomo zginął w niej Peter Stein, profesor ekonomii z uniwersytetu w Innsbrucku, lecz ten kilka chwil po katastrofie dzwonił do córki, aby ją zawiadomić, że spóźnił się na samolot, jest zdrów i cały. Po tej rozmowie profesor zaginął. Na pokładzie wraku odnaleziono jego walizkę i uznano za jedną z ofiar, jednak sprawa jego śmierci do dziś niepokoi jego córkę.

Książka "Błękitna lista"
Wolfgang Schorlau