Białe zęby - Smith Zadie

Białe zęby

4.00 Oceń książkę!

Autor: Smith Zadie

Wydawnictwo: Znak
ISBN: 9788324017829
EAN: 9788324017829
Format: 210 x 140 x 37
Oprawa: Kartonowa Foliowana
Stron: 522
Data wydania: 2011
Gdzie kupić tanią książkę?
książka
33.00
książka
37.90zł
Książka w Twoim domu w ciągu 48h
Wznowienie bestsellerowego debiutu Zadie Smith.
Napisana przez zaledwie 25-letnią autorkę obszerna, pełna epickiego rozmachu powieść o losach trzech rodzin emigrantów mieszkających w Londynie. Bohaterami powieści są: Archie, czterdziestosiedmioletni Anglik, życiowy nieudacznik, który wszelkie decyzje podejmuje, rzucając monetą, młoda Jamajka Clara Bowden, córka świadków Jehowy, która na skutek nieoczekiwanych zdarzeń zostaje żoną Archiego, przybyły z Bangladeszu blisko pięćdziesięcioletni Samad, który walcząc z własnymi słabościami, za wszelką cenę stara się zachować religijną tożsamość, ich przyjaciele dzieci i przyjaciele...
W powieściowym mikroświecie jak w lustrze odbijają się najważniejsze zagadnienia współczesności: problem tolerancji, asymilacji i tożsamości. Zadie Smith, która sama jest 33 córką emigrantów z Jamajki, znalazła na mówienie o tych sprawach swój własny sposób - z pozoru dość zabawny, chwilami wręcz groteskowy, w istocie zaś bardzo dojrzały i mądry.

?Ta książka to zdumiewająco dojrzały debiut, zabawny i poważny, a autorka ma wyrazisty,
rozpoznawalny styl rasowego pisarza. Czytałem Białe zęby z ogromną przyjemnością ii sporym uznaniem. To powieść z pazurem.?
Salman Rushdie

Książka "Białe zęby"
Smith Zadie