BHP 2015. Obowiązki pracodawcy. Podręczny zbiór przepisów -

BHP 2015. Obowiązki pracodawcy. Podręczny zbiór przepisów

Autor: ...

Wydawnictwo: C.H. Beck (uprz)
Data wydania: 2015-04-30

Stan prawny: kwiecień 2015 r.

Wypełniając obowiązki bhp-owskie bardzo istotnym jest aby opierać się na aktualnych przepisach. Państwo, nie możecie popełniać błędoacute;w, stąd szczegoacute;lna potrzeba dysponowania szerokim zbiorem przepisoacute;w i pewności co do ich aktualności.

Abyście Państwo mogli w każdym momencie pracy sprawdzić potrzebne regulacje przygotowaliśmy:nbsp;BHP 2015. Podręczny zbioacute;r przepisoacute;w.nbsp;Badania lekarskie, kwalifikacje i szkolenia bhp, wymagania dla pomieszczeń i procesoacute;w pracy, wypadki i choroby zawodowe, szczegoacute;łowe przepisy BHP w roacute;żnych branżach.

Dołożyliśmy wszelkiej staranności, aby w zbiorze BHP 2015nbsp;znaleźli Państwo przepisy aktualne na kwiecień 2015 r., w tym zmienione w tym czasie teksty Kodeksu pracy oraz rozporządzenia MZiOS w sprawie przeprowadzania badań lekarskich pracownikoacute;w, zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami oraz orzeczeń lekarskich wydawanych do celoacute;w przewidzianych w Kodeksie pracy.

W części książkowej zbioru znajdą Państwo także:

• ustawę o Państwowej Inspekcji Pracy,
  • ustawę ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadkoacute;w przy pracy i choroacute;b zawodowych,
  • rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 12.4.2002 r. w sprawie warunkoacute;w technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

Są tu także teksty rozporządzeń dotyczących:

• ogoacute;lnych przepisoacute;w bhp i służby bhp,
  • szkoleń z zakresu bhp,
  • postępowania powypadkowego i choroacute;b zawodowych,
  • minimalnych wymagań bhp w zakresie użytkowania maszyn,
  • czynnikoacute;w szkodliwych dla zdrowia w środowisku pracy oraz zasad ich pomiaroacute;w,
  • prac wzbronionych kobietom i młodocianym,
  • prac wymagających szczegoacute;lnej sprawności psychofizycznej,
  • profilaktycznych posiłkoacute;w i napojoacute;w,
  • bhp na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe,
  • bhp przy czyszczeniu i malowaniu powierzchni,
  • bhp przy użytkowaniu woacute;zkoacute;w jezdniowych,
  • bhp podczas wykonywania robot budowlanych,
  • ochrony przeciwpożarowej.

Do publikacji BHP 2015. Podręczny zbioacute;r przepisoacute;wnbsp;dołączono płytę CD z pełną bazą przepisoacute;w i dokumentoacute;w z zakresu bhp (ponad 300 aktoacute;w prawnych i liczne wzory przydatnych dokumentoacute;w).

Wszystkie przepisy pogrupowaliśmy w działy, tak że wyszukiwanie potrzebnego aktu prawnego jest intuicyjnie proste.

Publikacja opracowana przez Michała Abramowskiego ndash; wieloletniego redaktora Wydawnictwa C.H. Beck i autora artykułoacute;w z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy w oparciu o sugestie specjalistoacute;w ds. bhp, ktoacute;rzy na co dzień korzystają z poradnikoacute;w Wydawnictwa C.H. Beck.

Książka "BHP 2015. Obowiązki pracodawcy. Podręczny zbiór przepisów"