Berlitz Chorwacja Przewodnik ilustrowany - Praca zbiorowa

EAN: 9788377271384
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 2011
Ilustrowany przewodnik CHORWACJA to inspirująca lektura przed wyjazdem, bezcenna pomoc podczas podróży, a po powrocie do domu - oryginalna pamiątka. Przewodnik oferuje przegląd wszystkich atrakcji turystycznych, które trzeba zobaczyć ? od zabytkowego Zagrzebia przez szmaragdowe jeziora Plitwickie i idylliczne wyspy Dalmacji ? po malowniczy Dubrownik. Najciekawsze miejsca opatrzono odsyłaczami do map zamieszczonych w książce. Starannie opracowane plany regionów, dzielnic i miast służą pomocą podczas podróży i zwiedzania. Przepiękne fotografie zamieszczone niemal na każdej stronie pozwolą poczuć wyjątkową atmosferę chorwackich miasteczek, kurortów i bajecznych plaż jeszcze przed wyjazdem. Obrazy imponujących zabytków, romantycznych urwistych brzegów i błękitnych wód Adriatyku składają się na oryginalną panoramę współczesnej Chorwacji. Opracowane przez podróżników, kulturoznawców oraz historyków eseje opisują skomplikowaną i tragiczną historię regionu, bogactwo bałkańskiej kultury i obyczajów. Liczne ciekawostki i fakty pozwolą lepiej zrozumieć dzisiejszą Chorwację i jej mieszkańców.
Niezbędne wskazówki praktyczne i informacje dotyczące podróżowania, bazy noclegowej, jedzenia czy bezpieczeństwa pozwolą uniknąć wielu przykrych niespodzianek i w pełni wykorzystać każdą chwilę urlopu.
Miejsca godne uwagi
Południowa Dalmacja ? Północna Dalmacja ? Riwiera Opatijska ? Środkowa Dalmacja ? Wschodnia Chorwacja ? Wybrzeże Istrii ? Zagoria ? Zagrzeb
Atrakcje turystyczne
Amfiteatr w Puli, Istria ? Bazykika Eufrazjana, Porec ? Beram, Istria ? Dubrownik, Dalmacja