Baltie. Kurs video. Poziom pierwszy. Elementarz programowania w języku wizualnym - Agnieszka Borkowska

Baltie. Kurs video. Poziom pierwszy. Elementarz programowania w języku wizualnym

4.00 Oceń książkę!

Autor: Agnieszka Borkowska

Wydawnictwo: 17
ISBN: 9788328325098
EAN: 9788328325098
Format: ...
Oprawa: ...
Stron: ...
Data wydania: 2016-01-04
Gdzie kupić tanią książkę?
książka
59.00
Książka w Twoim domu w ciągu 48h
Programiści są jednymi z najpilniej poszukiwanych i najlepiej opłacanych pracowników branży IT. Należy przypuszczać, że w przyszłości waga znajomości tematu będzie tylko rosnąć. Stąd do nauki pisania prostych programów powinno się podejść równie poważnie, jak do uczestnictwa w zajęciach z języków obcych. Tylko jak skutecznie zarazić dziecko programistyczną pasją? W jaki sposób zmienić naukę w zabawę?
Tu z pomocą przychodzi program Baltie oraz jego charakterystyczny bohater — mały czarodziej ubrany w fioletowe szatki. To właśnie nim sterować będzie młody adept informatyki, bawiąc się, ucząc i przygotowując do korzystania z bardziej zaawansowanych języków programowania.
Co Cię czeka podczas szkolenia?
Baltie. Kurs video. Poziom pierwszy. Elementarz programowania w języku wizualnym kończy się na poziomie średnio zaawansowanym, co oznacza, że w ramach programowania użytkownik nauczy się między innymi korzystania z listy poleceń, tworzenia kodu z poleceniami wykonywanymi liniowo oraz bloków poleceń, definiowania i wywoływania procedur, opisywania programu za pomocą komentarzy. Pozna też instrukcje sterujące (if, if else, while, for), będzie stosować różne typy danych oraz pozycjonować elementy za pomocą współrzędnych. Dowie się także, jak tworzyć animacje w programie Baltie. Po ukończeniu kursu jego uczestnik będzie w stanie pisać programy komputerowe oraz oczywiście zapisywać utworzone w programie pliki na dysku. Zatem do dzieła!

Książka "Baltie. Kurs video. Poziom pierwszy. Elementarz programowania w języku wizualnym"
Agnieszka Borkowska