Bajka o Wojnie - Joanna Rudniańska

Bajka o Wojnie

4.00 Oceń książkę!

Autor: Joanna Rudniańska

Wydawnictwo: Bajka
ISBN: 9788361824817
EAN:
Format: 240 x 240
Oprawa: twarda
Stron: 36
Data wydania: 2015-04-28
Gdzie kupić tanią książkę?
książka
23.99
książka
27.47zł
Książka w Twoim domu w ciągu 48h

Wojna to imię małej Japonki z miasta nad siedmioma rzekami. Wojna miała tatę, mamę i młodszego braciszka. Tata bardzo kochał i rozpieszczał swoją coacute;reczkę i był dumny z syna, ktoacute;ry kiedyś miał zostać dzielnym żołnierzem. Wojna bardzo zazdrościła bratu. Kochała tatę, Cesarza i wojskowe parady. Matka Wojny nie lubiła ani Cesarza, ani wojskowych parad, choć nikomu o tym nie moacute;wiła. Kiedy tata popłynął za morze, aby walczyć i zwyciężać, kazała dziewczynce oszczędzać jedzenie, zajmować się braciszkiem i pracować w ogroacute;dku. Wojna stała się smutna i bardzo tęskniła za tatą... Marzyła, że gdy wroacute;ci, będzie miał na swoim mundurze prawie tyle medali, ile Cesarz...

Ktoacute;regoś dnia nad miasto nadleciał samolot i zrzucił bombę. To miasto to Hiroszima, a bomba to Little Boy.
Bajka o Wojnienbsp;przedstawia tragedię Hiroszimy widzianą oczami dziecka, począwszy od naiwnej dziecięcej fascynacji militaryzmem, aż do strasznej zagłady miasta 6 sierpnia 1945 roku i związanego z nią indywidualnego poczucia winy.

Prostej, oszczędnej w słowa, a zarazem bajkowej narracji towarzyszą szlachetne ilustracje Piotra Fąfrowicza. To książka dla dzieci i dorosłych, z niezwykle ważnym i aktualnym przesłaniem ndash; że każda wojna jest zła.
Kończąc opowieść, Joanna Rudniańska pisze, że Wojna zmieniła imię. Teraz nazywa się Pokoacute;j.

Książka "Bajka o Wojnie"
Joanna Rudniańska