Atlas padaczki - Richard Appleton; Andrew Nicolson

Autor: Richard Appleton; Andrew Nicolson

Wydawnictwo: Via Medica
Data wydania: 2011-05-06
Padaczka jest jedną z częstszych chorób przewlekłych, dotyczącą około 1% populacji. Przez lata narosło wokół niej wiele mitów i błędnych koncepcji. W ostatnim czasie nastąpił ogromny postęp w diagnostyce i leczeniu tego schorzenia oraz zrozumieniu jego patofizjologii. Powstało wiele cennych opracowań tekstowych wyjaśniających różne aspekty tej choroby. Przekazywany Czytelnikom Atlas padaczki zawiera bogaty zbiór ilustracji dotyczących istoty patologii leżących u podłoża padaczki oraz wiele obrazów elektroencefalograficznych i radiologicznych ukazujących zarówno niezwykłą złożoność, jak i wieloczynnikowość tej choroby. Wykres i tabele, często przygotowane specjalnie na potrzeby niniejszej publikacji, w jasny i klarowny sposób porządkują istotne wiadomości dotyczące padaczki. Z kolei w towarzyszącym ilustracjom tekście można znaleźć zwięzły opis etiologii tego schorzenia oraz podstawowych zasad dotyczących jego rozpoznawania, klasyfikacji i leczenia. Mam nadzieję, że Atlas padaczki stanie się cenną pozycją w bibliotece wszystkich zainteresowanych problemami tej uciążliwej i trudnej w leczeniu, ale jakże fascynującej choroby.

Książka "Atlas padaczki"
Richard Appleton; Andrew Nicolson