Arduino. Kurs video. Poziom pierwszy. Podstawowe techniki dla własnych projektów elektronicznych - Paweł Matyszok

Arduino. Kurs video. Poziom pierwszy. Podstawowe techniki dla własnych projektów elektronicznych

4.00 Oceń książkę!

Autor: Paweł Matyszok

Wydawnictwo: 17
ISBN: 9788328310452
EAN: 9788328310452
Format: ...
Oprawa: ...
Stron: ...
Data wydania: 2015-06-10
Gdzie kupić tanią książkę?
książka
99.00
Książka w Twoim domu w ciągu 48h
Obierz kurs na... Arduino!
Platforma Arduino jest absolutnie niezwykłym wynalazkiem. Dzięki niej każdy może zbudować działający, zaawansowany układ elektroniczny, który spełni jego indywidualne wymagania. Okazuje się, że wcale nie trzeba być inżynierem, by stworzyć taki układ: Arduino zapewnia wszystko, o czym może zamarzyć majsterkowicz czy entuzjasta elektroniki. Modularna budowa pozwala łączyć ze sobą kolejne komponenty, co daje szerokie możliwości specjalizacji urządzeń: mogą one służyć do wysyłania SMS-ów, przekazywać informacje do smartfona za pomocą Bluetootha czy zawiadywać oświetleniem w całym domu. Wystarczy tylko zbudować odpowiedni układ i zaprogramować go zgodnie z własnymi potrzebami.
Jak to zrobić? Jak wejść w bogaty i interesujący świat systemów wbudowanych i mikrokontrolerów? Od czego zacząć przygodę z Arduino? Najlepiej od dobrego szkolenia. Sięgnij po Arduino. Kurs video. Poziom pierwszy. Podstawowe techniki dla własnych projektów elektronicznych i przekonaj się, jak przyjemna i owocna może być zabawa z Arduino.

Arduino pokochali użytkownicy na całym świecie — od czasu powstania platformy sprzedano ponad siedemset tysięcy zestawów!

Czego nauczysz się podczas naszego profesjonalnego szkolenia?
  • Opanujesz programowanie Arduino.
  • Nauczysz się konstruować elementarne układy elektroniczne i sprzęgać je z Arduino.
  • Zorientujesz się, jak zapewnić komunikację z czujnikami i innymi urządzeniami za pomocą interfejsów 1-Wire, i2c, UART.
  • Odkryjesz, jak bezprzewodowo kontrolować Arduino za pomocą Bluetootha.
  • Dowiesz się, jak korzystać z dokumentacji elementów.
  • Poznasz biblioteki programistyczne dla Arduino, ułatwiające pracę.
  • Zobaczysz, jak wejść w interakcje z tworzonym projektem za pomocą menu wypisanego na wyświetlaczu LCD.
Sprawdź, jak łatwo i szybko zbudować własne układy elektroniczne. Ten kurs video, złożony ze stu lekcji (plus trzy pierwsze jako wprowadzenie dla zupełnie zielonych!), pozwoli Ci poznać specyfikę Arduino, zorientować się w możliwościach tej platformy i zrozumieć, skąd wzięła się jej popularność. Znajdziesz tu omówienie podstawowych aplikacji służących do programowania i projektowania obwodów elektronicznych oraz przepisy na stworzenie działającego mikrokontrolera, a także prototypów różnych urządzeń. Dowiesz się, jak efektywnie wykorzystywać rozmaite technologie do budowy konkretnych układów.
Jeśli sumiennie przerobisz kurs, nigdy więcej nie przerazi Cię konieczność przeglądania obcojęzycznej dokumentacji czy skomplikowanych schematów różnych rozwiązań, które można znaleźć w internecie. Będziesz wiedział, jak na własnym biurku w prosty sposób zweryfikować, czy Twój najnowszy pomysł ma prawo działać, i bez trudu sprawdzisz, czemu Twój program nie działa (debugowanie). Poradzisz sobie także z błędami kompilacji, których wykrycie często przerasta możliwości początkujących użytkowników Arduino.
Arduino — płytka, zestaw, aplikacje
Arduino łączy w sobie kilka elementów: płytkę z mikrokontrolerami Atmel AVR, zestaw części do budowania układów elektronicznych oraz aplikację Arduino IDE. Dzięki temu można zaprojektować układ, zbudować go i zaprogramować bez ryzyka przykrych niespodzianek. Arduino. Kurs video. Poziom pierwszy. Podstawowe techniki dla własnych projektów elektronicznych omawia tę tematykę od początku, od pierwszego podłączenia płytki do komputera i napisania pierwszego programu. Przeprowadzi Cię przez podstawy programowania dla Arduino oraz zapozna z zasadami podłączania elementów i konstrukcji najprostszych układów. Gdy opanujesz ten materiał, przyjdzie czas na większe projekty, takie jak magistrale komunikacyjne i typowe układy. Oprócz aspektów praktycznych pojawiają się tu lekcje tłumaczące zasady działania mikrokontrolerów, pozwalające lepiej zrozumieć tę tematykę. Wisienką na torcie jest omówienie programu Fritzing, który umożliwia projektowanie układu w komputerze.
Układ korzyści
Jeśli jesteś urodzonym majsterkowiczem albo marzysz o tym, żeby Twoje gadżety w końcu zaczęły działać tak, jak Ty chcesz, a nie tak, jak zaprogramował je ktoś mieszkający na drugim końcu świata, kto nie ma pojęcia o Twoich priorytetach, wreszcie możesz spełnić swoje marzenia. Opanowanie Arduino pomoże Ci uzyskać kontrolę nad elektroniką w całym domu i przyniesie satysfakcję ze świetnie wykonanej, twórczej, autorskiej pracy. Będziesz się przy tym fantastycznie bawić, a Twoje opowieści o własnoręcznie wykonanych urządzeniach na pewno wzbudzą sensację wśród znajomych. Przekonasz się, że układy elektroniczne naprawdę rządzą światem, ale projektują i programują je ludzie tacy jak Ty.
Arduino. Kurs video. Poziom pierwszy. Podstawowe techniki dla własnych projektów elektronicznych to znakomite wprowadzenie w świat Arduino — a gdy nauczysz się już wszystkiego, co może Ci zaoferować, zapragniesz głębiej wniknąć w fascynujący świat, w którym każdy maleńki gadżet może mieć potężną moc.
Tylko dla wtajemniczonych
Arduino. Kurs video. Poziom pierwszy. Podstawowe techniki dla własnych projektów elektronicznych ma za zadanie nauczyć Cię podstaw projektowania i programowania w Arduino, ale stawia też przed Tobą ambitniejsze zadania. Nie musisz umieć lutować, by zbudować działające urządzenie, ale musisz dowiedzieć się co nieco o języku C (albo, jeśli wolisz, o języku Arduino), ponieważ to właśnie w nim będziesz tworzyć programy dla Twoich urządzeń. Programowanie w Arduino IDE jest bardzo ciekawym doświadczeniem, a jeśli dodasz do tego projektowanie w programie Fritzing i znajomość niewiarygodnych możliwości platformy Arduino, okaże się, że błyskawicznie opanowałeś mnóstwo nowych, cennych umiejętności!
Poznaj naszego eksperta
Paweł Matyszok — absolwent informatyki na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Od zawsze interesował się działaniem komputerów, technologiami sieciowymi i internetowymi; nieco później jego zainteresowania objęły także programowanie i działanie systemów wbudowanych oraz zagadnienia sztucznej inteligencji i analizy obrazów. Z Arduino po raz pierwszy zetknął się w 2009 roku. Obecnie kontynuuje studia wyższe oraz pracuje w gliwickiej firmie z branży oprogramowania.

„Człowiek uczy się do końca życia. Musi sobie tylko zdawać sprawę z potrzeby nauki. I solidności”

Franciszek Żwirko

Książka "Arduino. Kurs video. Poziom pierwszy. Podstawowe techniki dla własnych projektów elektronicznych"
Paweł Matyszok