Archipelag znikających wysp - Sergiusz Prokurat; Piotr Śmieszek

Archipelag znikających wysp

4.00 Oceń książkę!

Autor: Sergiusz Prokurat; Piotr Śmieszek

Wydawnictwo: Bezdroża
ISBN: 9788324692903
EAN:
Format: 150 x 210
Oprawa: miękka
Stron: 296
Data wydania: 2015-04-13
Gdzie kupić tanią książkę?
książka
35.99
książka
36.97zł
Książka w Twoim domu w ciągu 48h
Jawa, Bali, Sumatra i... 17 tysięcy innych wysp.

Czego poszukuje w Indonezji europejski podroacute;żnik? Roacute;żnorodności? Nietrudno o nią w kraju, ktoacute;rego kultura stanowi mozaikę wpływoacute;w indyjskich, chińskich, muzułmańskich i europejskich. Ciekawych ludzi? Tych najłatwiej spotkać na Jawie mdash; najbardziej zaludnionej, najlepiej zagospodarowanej wyspie Indonezji. Egzotyki? Spośroacute;d 17 tysięcy wysp zamieszkałych jest 6 tysięcy. Każda ma odrębną kulturę, inny język, inne zwyczaje, tradycję, historię. Ludzie żyją tutaj lokalnie, sprawami swojej wyspy, w sojuszu z przyrodą, w izolacji od całego świata, ktoacute;rym zbytnio się nie interesują. I nawet nie zdają sobie sprawy z tego, jak piękny jest ich kraj i ile fascynujących miejsc w sobie kryje.

Indonezyjski archipelag można podziwiać bez końca. Od Jawy z więcej niż setką wulkanoacute;w, przez Bali z tysiącem świątyń, mroczny Lombok, Sulawesi, zwaną bdquo;wyspą Orchideirdquo;, dzikie Borneo, Komodo, ktoacute;ra jest ojczyzną ostatnich smokoacute;w naszych czasoacute;w, aż po zamieszkiwaną niegdyś przez kanibali niebezpieczną Papuę Nową Gwineę... Kraj tysięcy wysp zadziwia, urzeka, a przede wszystkim jest nieprzewidywalny. Przyciąga jak magnes miłośnikoacute;w przygoacute;d szukających szczęścia w podroacute;ży oraz odskoczni od zachodniego stylu życia. Niemniej jednak powstaje pytanie, czy masowy napływ turystoacute;w mdash; z ich technologią, procesami globalizacyjnymi i logiką mdash; na te dziewicze tereny nie sprawi, że tradycyjne rytuały, obrzędy odprawiane na indonezyjskich wyspach znikną zupełnie?



Sergiusz Prokurat mdash; ekonomista, historyk. W Indonezji mieszkał ponad rok i obecnie często tam bywa. Studiował na Uniwersytecie Udayana w Indonezji oraz prowadził firmę typu import ndash; eksport oferującą produkty z archipelagu indonezyjskiego. Napisał doktorat na temat wyzwalania wzrostu gospodarczego w Indonezji, ktoacute;ry ma nadzieje obronić w 2015 r. Jest ekspertem i dyrektorem Centrum Studioacute;w Polska-Azja (CSPA), w ktoacute;rym zajmuje się Azją Południowo-Wschodnią. Wykłada w Euroregional University of Economy w języku angielskim, specjalizując się w zagadnieniach z pogranicza nauk ekonomicznych oraz w praktycznych metodach zarządzania. Poza tym jest wykładowcą Universidad Jaume I oraz Universidad de Granada w Hiszpanii. Autor książki Work 2.0: Nowhere to hide. Prowadzi szkolenia, warsztatoacute;w i symulacje z zakresu negocjacji (także międzykulturowych) oraz zarządzania. Przez wiele lat pracował jako dziennikarz. Jego opinie i artykuły pojawiały się w takich czasopismach jak m.in.: bdquo;National Geographic Travelerrdquo;, bdquo;Harvard Business Reviewrdquo;, bdquo;Wprostrdquo;, bdquo;Gazeta Bankowardquo;, bdquo;Gazeta Finansowardquo;, bdquo;Dziennik Gazeta Prawnardquo;, bdquo;Moacute;wią Wiekirdquo;, bdquo;Proseedrdquo;, bdquo;Najwyższy Czasrdquo;, bdquo;Focus Historiardquo;. Oprowadza także turystoacute;w po Azji Południow

Książka "Archipelag znikających wysp"
Sergiusz Prokurat; Piotr Śmieszek