Andrzej Niemczyk. Życiowy tie-break - Andrzej Niemczyk; Marek Bobakowski

Autor: Andrzej Niemczyk; Marek Bobakowski

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2015-11-17

Bezkompromisowa autobiografia trenera "Złotek".

Twardziel. Kobieciarz. Facet, ktoacute;ry zawsze moacute;wi, co myśli. Dobry rozgrywający i jeszcze lepszy trener, za ktoacute;rym siatkarki gotowe były poacute;jść w ogień...

Andrzej Niemczyk to żywa legenda polskiego sportu. W tej autobiografii bez ogroacute;dek opowiada o tym, co przeżył. I szczerze moacute;wi o ludziach, ktoacute;rych spotkał na swojej drodze.

Nowotwoacute;r pokonany za pomocą litroacute;w whisky i setek wizyt w kasynach. Burzliwe relacje z kobietami. Milion dolaroacute;w stracony w kilka sekund. Kulisy pracy z reprezentacją Polski, metody, dzięki ktoacute;rym doprowadził "Złotka" do podwoacute;jnego mistrzostwa Europy, oraz cała prawda o PZPS.

Polskie środowisko siatkarskie do tej pory zamiatało wiele spraw pod dywan. Ta książka to zmieni.

***

"Zawsze powtarzam, że trafię do piekła, wyznaje wybitny trener. Swoją autobiografią nie proacute;buje jednak odkupić grzechoacute;w i pojednać się z tymi, z ktoacute;rymi się poroacute;żnił. W tej książce Andrzej Niemczyk ndash; jak wielokrotnie w swoim życiu ndash; pojechał po bandzie." - Kamil Drąg, dziennikarz "Przeglądu Sportowego" i były wspoacute;łpracownik Andrzeja Niemczyka w miesięczniku "Super Volley"

"Dał dużą radość wszystkim Polakom. A mnie, dzięki sukcesom, otworzył drogę do świata wielkiej siatkoacute;wki, udzielając jednocześnie bezcennej lekcji życia." - Małgorzata Glinka

"Postać Andrzeja Niemczyka kojarzy mi się wyjątkowo osobiście. Miałem okazję przebywać z drużyną Andrzeja i komentować na antenie Polsatu jej pierwsze sukcesy na arenie międzynarodowej. To były też początki mojej zawodowej drogi w telewizji. Szczegoacute;lnie zapamiętałem pierwsze mistrzostwo Europy z Ankary i niepowtarzalne wieczory w "świetlicy" po każdym wygranym meczu. W wygłaszaniu swoich prawd życiowych Andrzej był niedościgniony..." - Tomasz Swędrowski, Polsat Sport