Aleksander Wielki - Phillips Graham

EAN: 9788389344052
Oprawa: Twarda
Data wydania: 2011
W drugiej połowie IV wieku p.n.e. Aleksander Wielki stworzył najpotężniejsze imperium w dziejach świata. 11 czerwca 323 roku p.n.e. w starożytnym mieście Babilonie, będąc u szczytu władzy, w wieku trzydziestu dwóch lat, cesarz zapadł na tajemniczą chorobę i zmarł.
Przez wieki uczeni debatowali nad prawdziwą przyczyną śmierci człowieka, który był najznakomitszym żołnierzem i wodzem w historii.
W starożytnych źródłach zapisano każdy szczegół tajemniczego i zaskakującego zgonu Aleksandra , który nastąpił po wieczerzy wydanej na cześć poległego przyjaciela cesarza - jednak przyczyna śmierci nigdy nie została ustalona.
Teraz, dzięki pomocy Wydziału Policji Los Angeles oraz naukowców z Uniwersytetu Południowej Kalifornii, Graham Phillips ujawnia żelazne dowody, wskazujące na to, że Aleksander Wielki został otruty przez członka swojego dworu.
Phillips odtwarza scenę zbrodni i wskazuje ośmiu głównych podejrzanych, z których każdy miał zarówno motyw jak i okazję by zamordować Aleksandra. Analizując ich życie, odsłania labirynt seksualnych intryg, zajadliwej walki o władzę oraz romantycznej tragedii, które nieuchronnie prowadziły do śmierci cesarza. Ostatecznie w tej zawiłej i dramatycznej opowieści, wyłania się postać prawdziwego mordercy.

Książka "Aleksander Wielki"
Phillips Graham